Večeras dosta o BiH na holandskoj TV
Dennis i Nicolette idu ove sedmice na eksplozivnu destinaciju (explosieve bestemming): u Bosnu
Dennis en Nicolette zijn deze week in Bosnië. Dit prachtige land is volgens Dennis aan het F-L-O-R-E-R-E-N, tuut, tuut, tuut (zie backstagefilmpje), na lange tijd van oorlog. Wat ze doen in Bosnië? Zuipen, met hooligans op pad, graffiti spuiten en met explosieven spelen. Prachtig land dat Bosnië.
Weg met BNN, elke zondag om 21.40 uur op 3.
Maloprije se završila emisija za mlade, na BNN programu. Dvoje mladih (Nicolette i Dennis)obilaze zemlje Evrope. Ovaj put je na programu bila BiH. Prikazali su uzavrele strasti navijača na utakmici Zrinjski-Čelik, zatim ljude koji rade razminiravanje, onda mlade kako pišu grafite po zidu. Mladić je prisustvovao kućnom pravljenju rakije i opijanju omladine prvim kapima prepečenice, a djevojka je posjetila kloster u Fojnici gdje je dobila besplatan smještaj i prisustvovala jutarnjoj svetoj misi. Iako sa dobrim namjerama u emisiji je uglavnom prikazana mračna strana BiH svakodnevnice, te nesigurna perspektiva mlade generacije
Na drugom državnom kanalu prikazivana je BBC prva emisija Majkl-a Palina, iz serije Nova Evropa. U emisiji je najveći dio poklonjen Sarajevu i Mostaru, iako je bilo govora i o Splitu, Hvaru, Beogradu, Dubrovniku i Tirani. Iako sam emisiju gledao u originalu na BBC, ova mi se današnja više svidjela, jer sam na miru mogao sagledati izvanredan osjećaj autora da koncizno i u kratkom vremenu prikaže toliko karakterističnih stvari i ljudi.
.